13.04.2011

Żywa Droga Krzyżowa w Materze - Via Crucis Vivente

Sassi są idealnym tłem nie tylko dla bożonarodzeniowej szopki - inspirują również miejscowe parafie do organizacji Drogi Krzyżowej, w której, oprócz wiernych i księży, biorą udział również statyści w strojach z epoki.
W tym roku Via Crucis Vivente (Żywa Droga Krzyżowa) odbędzie się w piątek 15 kwietnia o godzinie 20. W odgrywaniu stacji Drogi Krzyżowej weźmie udział około 100 statystów, w wieku od 2 do 80 lat :) Przedsięwzięcie rozpocznie się przy kościele Sant'Agostino, dalej przejdzie do placu Porta Pistola, schodów Sant'Angelo, aż do placu przy kościele San Pietro, gdzie ustawione będą trzy krzyże i Grób Chrystusa.

Via Crucis Vivente, w porównaniu do bożonarodzeniowej Presepe Vivente, ma wymiar bardziej religijny, duchowy - również ze względu na to, że organizują ją wspólnie parafie i wierni. Na pewno jednak to barwne przedsięwzięcie, o którym miejscowe gazety piszą jak o "teatrze pod gołym niebem", przyciągnie wielu zainteresowanych, nie tylko wiernych.
Co ciekawe, młodzi ludzie zachęcają do udziału w Drodze Krzyżowej nawet w portalu Facebook, gdzie wydarzenie ma swoją stronę, z niej pochodzi również zdjęcie:

Dla zainteresowanych - w weekend zmieścimy dla Was zdjęcia z Via Crucis Vivente :)

Pozdrawiamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza