12.06.2011

Ślub jak z filmu w Basilicacie

Już niedługo w Basilicacie wydarzenie, które przyciągnie w te strony filmowy świat. W sierpniu w Bernaldzie pojawią się znani aktorzy i reżyserzy - Nicolas Cage, Sylvester Stallone, Steven Spielberg, Al Pacino, George Lucas i wielu innych. Z jakiej okazji?
Sofia Coppola, której korzenie sięgają Basilicaty (już pisaliśmy Wam na temat jej ojca, Francisa Forda Coppoli), postanowiła wziąć ślub właśnie w miasteczku swoich przodków. Wydarzenie odbędzie się w Palazzo Margherita - 19-wiecznej posiadłości zakupionej przed Francisa Forda Coppolę. Została ona wyremontowana i mieści teraz luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel (dołączy on do sieci hoteli Coppoli). Kręcono w nim także niektóre sceny filmu Somewhere, wyreżyserowanego przez Sofię.

Małe miasteczko czeka więc wielkie wydarzenie, dzięki któremu oczy całego świata zwrócą się ku Basilicacie. Będzie to niewątpliwie wspaniała promocja. Podobno Coppola planuje także otworzyć w Bazylikacie międzynarodową szkołę filmową. Promowanie regionu traktuje jak hołd złożony dziadkowi, Agostinowi Coppoli, który w 1904 roku opuścił Włochy, by szukać lepszego życia dla swojej rodziny w Stanach Zjednoczonych.

Bernalda (źródło - wikimatera.it)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza