31.08.2011

Oczy wszystkich na Basilicatę - ślub w rodzinie Coppola

Tak jak pisaliśmy Wam jakiś czas temu, pod koniec sierpnia (w sobotę, 27.08) w Basilicacie miało miejsce wydarzenie, które odbiło się szerokim echem w międzynarodowych mediach.
W miasteczku Bernalda, w luksusowej posiadłości swojego ojca, ślub wzięła Sofia Coppola i jej partner, francuski muzyk Thomas Mars. Mówiło się, że z tej okazji do Basilicaty, oczywiście oprócz Francisa Forda Coppoli, przybędą także inne gwiazdy ze świata filmu. Ku rozczarowaniu zgromadzonych w Bernaldzie fanów i paparazzi, nie udało się sfotografować wielu z nich. Lista gości została utrzymana w tajemnicy, a potwierdzonych, sfotografowanych obecności jest tylko kilka. Na uroczystość przybyła Talia Shire, siostra Forda Coppoli i filmowa żona Sylvestra Stallone z filmu "Rocky", Roman Coppola, reżyser, scenarzysta i brat Panny Młodej, a także słynny reżyser George Lucas, twórca "Gwiezdnych wojen". Podobno widziany był też Johnny Depp.

Jednak, jak podają gazety, prawdziwą gwiazdą wieczoru były... niepozorne cebulki! :) Tak, tak - na przyjęciu weselnym podano i lampascioni, cebulki szafirka miękkolistnego o nieco gorzkawym smaku, typowy przysmak z Basilicaty. Podobno uwielbia je sam senior rodu i stały się już dla niego niemalże symbolem, jak słynne magdalenki z powieści Prousta :)
Oprócz lampascioni gościom zaserwowano sery, wędliny, makarony i mięsa z regionu Basilicata, wino z rodzinnej winnicy, a tort (z kremem chantilly, lukrem i cukrowymi różami) przygotował miejscowy cukiernik. Wszyscy zaangażowani w to ważne dla Młodej Pary wydarzenie (także burmistrz Bernaldy, który udzielał ślubu zakochanym) podkreślają skromność i prostotę uroczystości, w której brało udział jedynie około 70 zaproszonych.

Dla mieszkańców Bernaldy był to niemal ślub stulecia, który zwrócił na chwilę oczy całego świata ku temu małemu miasteczku. Była to wspaniała promocja Bernaldy. Powrót rodziny Coppola do korzeni i miejscowych tradycji został bardzo doceniony i filmowy klan spotkał się z niezwykle ciepłym, serdecznym przyjęciem. Władze miasta i osoby zaangażowane w przygotowania zadbały, by wyjątkowy dzień przebiegł tak, jak życzyli sobie tego Państwo Młodzi.

Nowożeńcy wraz z ojcem Panny Młodej:

(źródło: corriere.it)

Palazzo Margherita, miejsce ceremonii i przyjęcia:
 
(źródło: corriere.it)

I lampascioni :)

(źródło: www.gaia.eu)


... przysmak Francisa Forda Coppoli dostępny także w Polsce!! :)

(źródło: www.rolnik.pl)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza