15.02.2012

Zima trzyma!

Na pewno słyszeliście doniesienia z Rzymu na temat pierwszej od 27 lat śnieżycy. Zima trzyma niemal w całych Włoszech, także w Basilicacie.
Tu opady śniegu nie są taką rzadkością jak w Rzymie - w niektórych częściach regionu, zwłaszcza w górach i na terenach wyżej położonych, śnieg pada właściwie co roku. Jednak tegoroczne opady są tak obfite, że w telewizji, internecie i gazetach czyta się i słyszy niemal bez przerwy o zagrożeniach i problemach wynikających ze złej pogody. Niektóre miasteczka zostały zupełnie odcięte od świata, a by odblokować dojazd do nich musiało interweniować wojsko, wolontariusze dostarczali mieszkańcom (zwłaszcza starszym, samotnym osobom) zapasy żywności. W wielu prowincjach, także tych mniej dotkniętych opadami śniegu, zamknięto szkoły - ku radości dzieci. Zamknięto też wiele sklepów i punktów usługowych. Znaki drogowe informują o obowiązku założenia łańcuchów śniegowych na opony. Może takie środki zapobiegawcze wydadzą się Wam przesadne, ale przy położonych na wzgórzach miastach Bazylikaty i zaśnieżonych lub oblodzonych drogach przypominających równię pochyłą, podróż do szkoły czy sklepu naprawdę może być niebezpieczna.

Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka zdjęć z miasteczka Irsina (ok. 30 km od Matery) - udało się nam sfotografować zaśnieżone miasto i jego okolice dopiero kilka dni po opadach, gdy można było bezpiecznie dojechać do Irsiny.


 Katedra w miasteczku Irsina:
Okolice Irsiny:
  
  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza