27.04.2012

Digital Diary Italy - wyjątkowy dziennik z podróży

Jakiś czas temu odkryliśmy bardzo ciekawy projekt promujący Włochy, a w tym także Bazylikatę. A właściwie przede wszystkim Bazylikatę - APT Basilicata, organizacja zajmująca się promocją regionu, jako pierwsza zechciała współpracować z siedmioma młodymi artystami z całego świata i wesprzeć ich w realizacji oryginalnej, nietuzinkowej wizji Włoch, pod szyldem projektu Cantforget.it(aly)


Siedmiu szczęśliwców, wyłonionych w oficjalnym konkursie ogłoszonym przez APT, to:
Efektem współpracy młodych artystów z APT i czuwającą nad wszystkim Mikaelą Bandini jest siedem filmów nakręconych podczas siedmiu dni spędzonych przez uczestników w Bazylikacie. Powstał "Digital Diary Italy", który ukazuje region w wyjątkowy sposób - poprzez ludzi, krajobrazy, ulotne chwile i wyjątkowe emocje, które towarzyszyły młodym filmowcom w podróży.

Bardzo polecamy Wam stronę projektu i kanał youtube Digital Diary Italy, na którym znajdziecie wszystkie filmy - naprawdę piękne i wyjątkowe. Warto dodać, że planowane są kolejne wyprawy (następny region po Bazylikacie to Friuli Venezia Giulia - pierwszy wyjazd już się odbył, drugi już wkrótce) i zostaną wyłonieni kolejni młodzi, zdolni ludzie, którzy otrzymają szansę zaprezentowania swojej wizji Włoch.

A poniżej nasze ulubione filmy :) 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza