18.05.2012

Palazzo Margherita - luksusowy hotel rodziny Coppola w Bernaldzie

Luksusowy hotel Francisa Forda Coppoli w Bernaldzie ruszył już pełną parą i wygląda naprawdę zachwycająco...
Goście mogą wybierać między luksusowymi pokojami hotelowymi, z których każdy ma swój odrębny styl. W pomieszczeniach Palazzo możemy podziwiać prawdziwą mieszankę różnych nawiązań - rustykalnych, rokokowych, barokowych, oryginalnie zestawionych ze znanym i podziwianym na świecie włoskim smakiem i luksusem w aranżacji wnętrz. W hotelu można też odnaleźć elementy z innych kultur, np. inspirowany Tunezją pokój poświęcony babci Francisa, urodzonej w tym kraju. Hotel ma być właśnie swego rodzaju pomnikiem rodziny Coppola - mamy więc pokój "Gia", poświęcony wnuczce Francisa, a także pokoje inspirowane stylem i zamiłowaniami córki Sofii i syna Romana. Dzieje klanu w Stanach Zjednoczonych zapoczątkował dziadek Francisa, Agostino i to przede wszystkim ze względu na pamięć o nim Coppola postanowił odnowić należący kiedyś do rodziny budynek.

Palazzo Margherita to nie tylko piękne wnętrza, ale też mnóstwo atrakcji dla gości - lekcje gotowania (w cenie pokoju), miejscowe przysmaki, wycieczki rowerowe, zwiedzanie okolicy, gra w golfa i tenisa, plaża i morze w niedalekiej odległości, a w głównym salonie Palazzo wyjątkowa niespodzianka: kolekcja filmów, wybranych przez samego seniora rodu, zawierająca dzieła włoskiej klasyki filmowej. Patronem salonu jest włoski reżyser Luchino Visconti. W dzień można tu czytać książki, grać w karty i relaksować się, a wieczorami miejsce zamienia się w prawdziwie kino!

Wszystko wygląda wspaniale, ale, jak można się spodziewać, ceny są bardzo wysokie (możecie sprawdzić je na stronie hotelu) - jednak jeśli Was nie odstraszają, to na pewno pobyt w przygotowanym tak starannie, z dbałością o każdy detal miejscu będzie wielką przyjemnością. A że przygotowania nadzorował sam Francis Ford Coppola, a z każdego zakamarka wyłania się nieco historii filmowego klanu, to dla fanów kina będzie to podwójna gratka.

A jak Wam podoba się Palazzo Margherita, który stał się już nową wizytówką Bernaldy? :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza