23.06.2012

Dalajlama w Bazylikacie

W Materze czuć już atmosferę zbliżającego się święta Madonna della Bruna, ale wcześniej miasto i cały region czeka inne, niezwykle ważne wydarzenie.
Już jutro gościem w Materze będzie Dalajlama - planowane jest przyznanie mu honorowego obywatelstwa.
Duchowy przywódca Tybetańczyków w poniedziałek odwiedzi także Scanzano Jonico i Sant’Arcangelo. Miejsca te nie zostały wybrane przypadkowo - utworzono tam fundację "Miasto Pokoju dla Dzieci", po tym, jak mieszkańcy Scanzano Jonico bardzo aktywnie i skutecznie protestowali przeciw utworzeniu na ich ziemi składowiska odpadów promieniotwórczych. W Scalzano Jonico i Sant'Arcangelo, wraz z fundacją, powstało także centrum dla uchodźców i ich rodzin, którym zaoferowano schronienie w specjalnie na ten cel przygotowanych i odremontowanych mieszkaniach na starówkach obu miast.

Laureat pokojowej nagrody Nobla odwiedzi także dotknięty niedawnymi trzęsieniami ziemi region Emilia-Romania, a pod koniec pobytu we Włoszech uda się do Mediolanu.

Już za kilka dni znajdziecie na naszym blogu informacje o tym, jak przebiegła wizyta Dalajlamy w Bazylikacie. Zapraszamy! :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza