06.01.2013

Tajemnicze postaci opanowują Montescaglioso i... kończą okres świąteczny

W Montescaglioso można było zobaczyć wczoraj korowód tajemniczych osobistości...
To cucibocca, straszący dzieci i grożący im zaszyciem ust, którzy co roku wychodzą na ulice miasteczka. Pisaliśmy Wam już o nich rok temu, opowiadając o zwyczajach towarzyszących zakończeniu okresu Bożego Narodzenia we Włoszech. Nie zabrakło też znajomej miłośnikom Italii Befany, która w nocy z 5 na 6 stycznia napełnia skarpety grzecznych dzieci słodyczami, a tych mniej grzecznych... węglem :)
Nie mogliśmy przegapić tego wyjątkowego wieczoru Montescaglioso!


Udało się nam zrobić kilka zdjęć przemykającym wśród tłumu cucibocca i Befanie - zapraszamy Was do obejrzenia tych ostatnich ujęć kończącego się dziś okresu bożonarodzeniowego...

Cucibocca w Montescaglioso - długa broda, kapelusz, nieodłączna igła i łańcuchy u stóp - aż strach się bać!!

Natomiast sympatyczna Befana, jak widać, jest bardzo lubiana przez dzieci :)

A tu już wystawa jednego z naszych ulubionych sklepów w Materze (w ofercie słodkości, confetti i inne smaczne drobiazgi na różne okazje). Wczoraj wieczorem z mnóstwa kolorowych skarpet zostało już bardzo niewiele i wystawa niemal świeciła pustkami - to znaczy, że Befana była dziś bardzo hojna dla dzieci z Matery :)

I nie tylko dla dzieci - o nas też nie zapomniała ;)

Nasz ulubiony świąteczny motyw minionego Bożego Narodzenia w Materze :) Po raz pierwszy pojawił się nowy typ dekoracji - wielkie kokardy ozdabiające wejścia do sklepówPozdrawiamy i zapraszamy za kilka dni, na kolejną porcję informacji z Bazylikaty! :)

4 komentarze:

 1. Oj jak fajnie, no cóż Święta muszą się kiedyś skończyć....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale na szczęście przed nami karnawał!! :)
   Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dodam jeszcze coś, o czym pisałam w podlinkowanym artykule z zeszłego roku - ten węgiel od Befany jest słodki! W sklepach można kupić "węgielki" z barwionego na czarno cukru, więc i tak otrzymanie go nie jest dla łasuchów tragedią ;) Pozdrawiam!

   Usuń