10.01.2013

Pierwszy klaps nowego filmu w Materze już wiosną!

Już od kilku miesięcy sprzedawcy pamiątek, sklepikarze, ludzie na targu, starsze panie u fryzjera i starsi panowie spędzający popołudnia na via Ridola lub piazza Vittorio Veneto plotkowali o jednym - w Materze będą kręcić nowy film!

Nikt nie znał szczegółów - wiadomo było tylko, że będzie to kolejna duża, biblijna produkcja, po Pasji Mela Gibsona, Nativity Catherine Hardwicke czy Ewangelii wg św. Mateusza Pasoliniego. Niedawno wyciekła kolejna informacja - filmem zajmą się producenci takiego hitu jak Harry Potter!

Teraz w końcu wiadomo wszystko: w Materze powstanie Christ the Lord: out of Egypt, na podstawie powieści Anne Rice (autorki Wywiadu z wampirem) o tym samym tytule. Producent to Chris Columbus, odpowiedzialny między innymi za trzy części przygód Harrego Pottera, Panią Doubtfire i perypetie Kevina, będące obowiązkowymi pozycjami w świątecznej ramówce polskich stacji :) Zapowiada się zatem ciekawie!
Jak możemy przeczytać na stronie cinemablend.com, rozpoczęły się intensywne poszukiwania chłopca do roli siedmioletniego Jezusa - zdjęcia mają ruszyć wczesną wiosną, więc czasu zostało niewiele.

W Materze powstało już ponad 40 filmów, między innymi była to wspomniana już Pasja Gibsona, Sprzedawca Marzeń Giuseppe Tornatore, Omen (wersja z 2006) czy Król Dawid (w roli tytułowej Richard Gere). Pełną listę w języku włoskim znajdziecie na stronach Wikipedii.

Imdb.com podaje, że producent, reżyser i scenarzysta Chris Columbus postanowił poświęcić się kinematografii w wieku 15 lat, gdy zobaczył po raz pierwszy Ojca Chrzestnego Francisa Forda Coppoli. Może zatem film kręcony w regionie, z którego pochodzi rodzina Coppola to nie przypadek, tylko magiczne przeznaczenie, zupełnie jak w kinie? ;)

Będziemy informować Was o wszystkich nowinkach związanych z produkcją, więc zaglądajcie na nasz blog lub stronę na facebooku :)

(źródło: wikipedia)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza