25.03.2013

John Malkovich w Materze

Pisaliśmy Wam już wiele razy, że ludzie kina upodobali sobie Materę i Bazylikatę - wystarczy wspomnieć chociażby Francisa Forda Coppolę czy Mela Gibsona. Teraz do zacnego grona gwiazd kinematografii, które odwiedziły Materę dołączył także John Malkovich.
Wczorajszy wiosenny, wietrzny dzień słynny reżyser i aktor spędził przechadzając się uliczkami Sassi i zwiedzając kościoły skalne, typowe domostwo w grocie (casa-grotta) i inne ciekawe zakątki Matery. Podobno zatrzymał się na kilka dni, więc prawdopodobnie nadal jest w mieście. Nam nie udało się go spotkać (pomimo niedzieli spędzonej na zwiedzaniu, o czym opowiemy Wam już w następnym wpisie), ale niektórzy szczęściarze zdobyli autografy, a nawet mieli okazję sfotografować się z gwiazdą :)

John Malkovich w Sassi - tu podczas zwiedzania casa-grotta, razem z mieszkanką Matery pracującą w muzeum (źródło: http://www.ilquotidianodellabasilicata.it/)

Prawdopodobnie Malkovich był w okolicy ze względu na festiwal filmowy w Bari (Bari International Film Festival). Jednym z najnowszych filmów, w których wystąpił jest "Siberian education" włoskiego reżysera Gabriele Salvatores. Kto wie, może znajomość twórców i wizyta w Materze zaowocują nowym projektem filmowym? :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza