30.04.2013

"Sassi w zapachu tymianku", czyli jak inni piszą o Materze

Od kilku lat Bazylikata powoli wychodzi z cienia i odwiedza ją coraz więcej Polaków. Świadczą o tym chociażby pojawiające się coraz częściej artykuły czy posty na blogach, będące wspomnieniami z podróży do Matery lub innych miast regionu Basilicata.
Mamy nadzieję, że tych artykułów, postów, zdjęć i polskich zwiedzających będzie niedługo jeszcze więcej - zwłaszcza dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu Warszawa - Bari :)

Dziś chcielibyśmy polecić Wam kolejny bardzo ciekawy i bogaty w informacje artykuł - opublikowany w portalu wyborcza.pl w 2008 roku, autorstwa Anny Marii Goławskiej. W tym okresie Matera była jeszcze mniej znana, każda wzmianka o Sassi jeszcze cenniejsza i tym bardziej chcemy polecić tekst i wirtualnie podziękować w ten sposób autorce.
Mamy tylko dwa małe komentarze - po pierwsze, nie możemy zgodzić się z opinią wspomnianego w tekście adwokata, że jedyny ładny kościół w Materze to San Giovanni Battista! Faktycznie, jest piękny (chyba nawet to nasz ulubiony), ale pozostałe wcale mu nie ustępują! :)
A po drugie, zdecydowanie odradzamy zaczepiających na ulicy "przewodników" - zazwyczaj są to osoby bez licencji, które często wykorzystują niewiedzę turystów. Najlepiej na miejscu udać się do jednego z wielu biur podróży oferujących wycieczki z licencjonowanymi przewodnikami, albo po prostu przed wyjazdem poszukać przewodnika w Materze w internecie.

Natomiast tekst polecamy, dodajemy do naszej polskojęzycznej bazy artykułów o Materze i Bazylikacie i życzymy miłej lektury :)

--> Włochy na liście UNESCO. Matera - Sassi w zapachu tymianku

Sassi di Matera - źródło wyborcza.pl, autor zdjęcia - Grzegorz Lidenberg

PS
A jeszcze w tym tygodniu zapraszamy na relację z naszej weekendowej wyprawy, której małą zapowiedź mogliście zobaczyć na facebookowym profilu Bazylikaty, Apulii i okolic :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza