29.04.2013

Podróż Bari-Warszawa - nasze wrażenia i przydatne informacje

Uwaga - post archiwalny, aktualizacja w dole strony 

Jak już Wam wspominaliśmy, od początku miesiąca można wreszcie latać z Polski do Bari. Oczywiście, po latach oczekiwania na takie połączenie, musieliśmy wypróbować je osobiście i mamy dla Was nieco naszych wrażeń i praktycznych informacji dotyczących podróży :)

Przede wszystkim, jak na Ryanair przystało, loty można kupić naprawdę tanio - jeśli oczywiście "upoluje się" promocyjną cenę. Ostatnie promocje wskazywały np. na bilety w obie strony (z bagażem podręcznym) za całkiem atrakcyjne 184 zł!

Druga ważna kwestia to czas trwania podróży - chociaż kupując bilet mogliśmy przeczytać, że lot będzie trwał 3h10, to w rzeczywistości były to tylko 2 godziny. Nie ukrywamy, że personel bardzo wszystkich poganiał - ale za to po lądowaniu czekała na pasażerów niespodzianka... fanfary z okazji przybycia przed czasem :D Nie omieszkano też przypomnieć, że Ryanair to najbardziej punktualna linia lotnicza w Europie - cóż, wierzymy! :D

Musimy przestrzec Was przed zabieraniem ze sobą nadbagażu. Nawet torby i plecaki podręczne były bardzo skrupulatnie sprawdzane i ważone (zwłaszcza w Bari). Nadprogramowe kilogramy wiążą się z opłatami i wtedy nasz tani lot przestaje być tani, dlatego warto dokładnie sprawdzić wymiary i wagę walizki przed odprawą i kontrolą bagażu.

Zebraliśmy dla Was nieco informacji, które mogą przydać się wszystkim przylatującym do Bari - gdzie szukać okazyjnych cen biletów lotniczych, jak i za ile dojechać z lotniska do centrum Bari i do Matery, gdzie znaleźć aktualne rozkłady jazdy itd. Umieszczamy je w zakładce "JAK DOTRZEĆ DO BAZYLIKATY I APULII?".

A jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące podróży do Bari, chętnie na nie odpowiemy :)
Wysokich lotów! :)---------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizacja (2016):

Od maja 2016 loty na trasie Bari-Warszawa/Warszawa-Bari proponują linie lotnicze Wizzair. Więcej aktualnych informacji o połączeniu i inne przydatne wskazówki na temat podróży do Apulii i Bazylikaty znajdziecie w zakładce -->"Jak dotrzeć do Bazylikaty i Apulii?"


Aktualizacja (kwiecień 2014):

Niestety linie lotnicze Ryanair nie wznowiły połączenia Warszawa-Bari w tym sezonie. Mamy nadzieję, że loty do Bari powrócą do rozkładu, a tymczasem zapraszamy do kontaktu, jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące podróży do Bazylikaty i Apulii.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza