07.04.2013

Mater Sacra - świetlne spektakle w Materze

W miniony poniedziałek zakończył się w Materze szereg spektakli światła i dźwięku Mater Sacra. Mamy dla Was kilka zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia, które tradycyjnie od kilku lat uświetnia Wielkanoc w mieście.


Miejscem spektakli jest Belvedere di Murgia Timone i Park Kościołów Skalnych, położone po przeciwległej (w stosunku do dzielnic Sassi) stronie wąwozu Gravina (więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszych wcześniejszych postach: Matera - wycieczka fotograficzna i Matera i Sassi - unikatowe skalne domostwa). Krajobraz jest wprost idealny do odtwarzania scen z życia Chrystusa i inspirowanych Wielkanocą przedstawień, a dodatkowo mieszkańcy miasta mogą podziwiać spektakle z wielu punktów widokowych w Materze. My widzieliśmy w tym roku dwa wieczorne przedstawienia Mater Sacra i poniżej załączamy dla Was kilka zdjęć :)

Wielkanocny wieczór w Sassi...

...a tymczasem po drugiej stronie kanionu rozpoczynał się spektakl Mater Sacra

Drugie z widzianych przez nas widowisk - napis "pace" oznacza po włosku "pokój"


Wielkanoc i Pasquetta (Poniedziałek Wielkanocny) tradycyjnie rozpoczęły sezon wycieczek i widać już pierwszych zwiedzających. Jeśli planujecie majówkę, to proponujemy Wam odkrywanie Apulii i Bazylikaty - pogoda w maju jest idealna na zwiedzanie, a dzięki bezpośrednim lotom z Warszawy dotrzecie do Bari w niecałe trzy godziny!

Pozdrawiamy niedzielnie i zapraszamy już wkrótce na nową porcję zdjęć i nowinek z Bazylikaty i Apulii :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza