30.06.2013

Pracowite tygodnie w Bazylikacie

Za nami bardzo pracowity czerwiec - sezon turystyczny ruszył pełną parą i jest coraz więcej zwiedzających, także z Polski :) Pojawiają się grupy zorganizowane, na wycieczkach objazdowych z polskich biur podróży, ale także turyści indywidualni. Dostajemy też od Was coraz więcej wiadomości z prośbami o poradę i informacje przydatne podróżującym - każdy Wasz mail bardzo nas cieszy i staramy się sprostać Waszym oczekiwaniom.

Czerwiec przyniósł nam także prywatny sukces - region Basilicata ma już swojego licencjonowanego, polskojęzycznego przewodnika :) Zapraszamy zatem na wspólne zwiedzanie! :)

Te wszystkie wydarzenia spowodowały, że blog niestety musiał chwilowo zejść na dalszy plan - ale nie na długo, bo już do Was wracamy i obiecujemy kolejne posty, zdjęcia i aktualności z Bazylikaty, Apulii i okolic.

Dziś proponujemy fotograficzne podsumowanie ostatnich tygodni - jeśli śledzicie nasz fan page na facebooku, to zdjęcia będą Wam znane.

Pozdrawiamy serdecznie i przypominamy, że już za dwa dni w Materze wielkie święto - Festa della Bruna! :)

Świetlne dekoracje na święto patronki Matery już wypróbowane - na zdjęciu uroczystości związane z corocznym, międzynarodowym turniejem koszykarskim dzieci

Pierwsze polskie wycieczki tego lata :)

Okolice Matery

Żniwa w Materze

Wiosna w Materze

Ogórecznik lekarski, jak się okazało, jadalny! :) Przepis na dżem z ogórecznika: http://aleksandraseghi.com/2013/05/22/dzem-z-ogorecznika-lekarskiego-i-jablek/

Kwitnąca opuncja figowa - jej owoce również są jadalne! :)

Kobieta na Motocyklu (czyli Ania, https://www.facebook.com/KobietaNaMotocyklu ) w Materze

Palazzo dell'Annunziata - Matera

Noc muzeów w Materze

Sassi nocą

Sassi w Materze - nocne ujęcie


Nowy przewodnik Lonely Planet po Bazylikacie i Apulii - prezentacja na targach książki w Turynie

Wyszukiwarka Bing również polubiła Materę! :)

Coś pysznego z Włoch - rogalik z lodami. Polecamy! :)


Pozdrowienia z Metaponto! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza