14.07.2013

Aktualności fotograficzne z Matery

W niedzielne popołudnie proponujemy Wam małą kronikę fotograficzną - jest zarówno kilka zdjęć z obchodów dni patronki Matery (Festa della Bruna), jak też inne, uchwycone przez nas przez ostatnie dwa tygodnie chwile :)

Pozdrawiamy weekendowo!


 Festa della Bruna 2013:


'
Najmłodsze uczestniczki obchodów, cierpliwie pozujące do zdjęcia zachwyconym japońskim turystom i... nam ;) Od razu dodajemy, że rodzice wyrazili zgodę na fotografowanie :)
Dumnie wyeksponowane elementy wozów z poprzednich edycji na wystawach sklepów w Materze - "Vetrine in Festa" to konkurs na najładniejszą, świąteczną wystawę
"Folkowa pajęczyna" - festiwal "Ragnatela Folk" w Materze


Tegoroczne lato zafundowało nam pogodę w kratkę, ale letnie owoce dopisały :) Na zdjęciu owoce figowca, które, w zależności od czasu owocowania, nazywane są tu "fioroni" (pojawiają się późną wiosną lub na początku lata - to właśnie przypadek z naszego zdjęcia) lub "fichi" (dojrzewają pod koniec lata)


Tęcza nad Materą


Sokół pustułeczka (falco grillaio lub falco naumanni) to mały, wędrowny ptak drapieżny, objęty ścisłą ochroną gatunkową. Populacja pustułeczek w Materze należy do najliczniejszych w Europie (ok. 3000 ptaków). Odnalazły tu idealne warunki - miasto udostępnia specjalne budki lęgowe każdemu, kto zechce zaprosić pustułeczki na swój dach. W jednej z nich udało się nam sfotografować jej małych mieszkańców :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza