01.07.2013

Świąteczny początek lipca w Materze

Lipiec to dla mieszkańców Matery chyba najbardziej oczekiwany i emocjonujący miesiąc w roku - miesiąc, w którym króluje Madonna della Bruna, patronka miasta, i jej festa. Święto już jutro - w mieście panuje ta wyjątkowa atmosfera, która co roku przyciąga turystów i sprawia, że nawet mieszkający w dalekich zakątkach świata materanie często wracają na lipcowe uroczystości.


Oczywiście, jak co roku, będziemy mieć dla Was zdjęcia i relację z obchodów, a już dziś chcielibyśmy zasugerować przebywającym w tym okresie w Materze kilka ciekawych propozycji z kalendarza wydarzeń na lipiec.

Do 7 lipca (z wyjątkiem świątecznego 02.07) mamy niepowtarzalną okazję zwiedzania wspaniałej, trzynastowiecznej katedry w Materze, zamkniętej i restaurowanej od lat. Prace są w toku i będą dalej trwały, więc warto skorzystać! :)

Oświetlona od wewnątrz katedra w Materze odsłania swoje sekrety


Polecamy też wystawę poświęconą lipcowym obchodom i dziełom lokalnego artysty, Antonio Montemurro, który stał się niemal kronikarzem Matery i w swoich pracach przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia miasta. Do ulubionych tematów mistrza Montemurro należy właśnie Festa della Bruna. Święto patronki Matery ma już 624 lata i na wystawie (również do 7 lipca), oprócz obrazów, można zobaczyć archiwalne dokumenty, zdjęcia, pocztówki i wiele innych pamiątek.

Wystawa "2 luglio. La festa dei materani", Circolo Culturale l'Atrio, via San Biagio 27, Matera

Pozdrawiamy ze świątecznej Matery! :)

Piazza Vittorio Veneto, Matera - widok z Palazzo dell'Annunziata


2 komentarze:

 1. Faktycznie świątecznie i radośnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obchody jeszcze trwają - już wkrótce nasza relacja :)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń