25.11.2013

20 lat na liście UNESCO i sukces w eliminacjach do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2019

Jeśli śledzicie naszą stronę w portalu facebook, to już wiecie, że w Materze są ostatnio powody do świętowania!
Pierwszy z nich to sukces miasta w eliminacjach do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2019! Matera dostała się na tak zwaną listę skróconą kandydatów i, razem ze Sieną, Cagliari, Lecce, Rawenną i duetem Perugia/Asyż, będzie dalej walczyć o ten prestiżowy tytuł. To wielkie wydarzenie, bo miast prezentujących kandydatury było aż 21! Oto film ukazujący emocje, radość i wzruszenie wszystkich, którzy pracowali na ten sukces: 


My oczywiście cały czas zachęcamy Was do kibicowania Materze!
A na stronie Amaro Lucano, słynnego trunku pochodzącego z Bazylikaty, miasto kamiennych dzielnic Sassi wspierano retorycznym i znanym z reklamy pytaniem "czego chcesz więcej od życia?"  :)

Amaro Lucano Matera 2019 - źródło www.facebook.com
Drugim powodem do świętowania jest zbliżająca się 20 rocznica wpisania Matery na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Z tej okazji organizowane są różnego typu imprezy towarzyszące, jak np. wczorajszy pochód ze słynnym chlebem z Matery w roli głównej, który jest symbolem i chlubą miasta. Rekordowy bochenek (mierzący 4 metry i ważący ok. 60 kg) przewieziono ulicami miasta na tradycyjnym wozie, a następnie na Piazza Pascoli każdy mógł skosztować kawałka chrupiącego chleba. Dla chętnych była nawet nutella! :)
A co robią teraz mieszkańcy Matery? Wyczekują na śnieg, którego opady są przewidziane na jutro, a pierwsze, nieśmiałe płatki widać już teraz! :) Jeśli tylko pogoda dopisze, to na pewno zaprezentujemy Wam białe zdjęcia Sassi! ;)

Pozdrawiamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza