01.10.2014

"Podróże bez powrotu" z Polski do Apulii - zakończmy dramat koni!

Kochani, dziś musimy poruszyć temat trudny i kontrowersyjny, ale Italia to nie tylko wakacje pod włoskim słońcem, więc stawiamy temu czoła!

We Włoszech, w szczególności w Apulii, jedzenie koniny jest bardzo popularne. Od dawna staramy się informować naszych włoskich przyjaciół, że to mięso w większości (44,4% mięsa końskiego spożywanego we Włoszech) pochodzi z Polski - żywe konie odbywają koszmarną podróż bez powrotu z Polski do Apulii, gdzie dokonuje się ich uboju, wszystko w warunkach uwłaczających jakimkolwiek żywym istotom... Sprawa, dzięki śledztwu organizacji "Essere Animali", wreszcie ujrzała światło dzienne. Temat podjął także Corriere della Sera i popularny włoski program Striscia la notizia.
Wszystkie informacje na temat akcji "Podróże bez powrotu" i petycji, dzięki której być może uda się zmienić los koni, znajdziecie na stronie www.viaggisenzaritorno.it (w języku włoskim, ale zdjęcia i film mówią same za siebie...) i na profilu Essere Animali (post wstawiony poniżej).
Natomiast petycję i film z napisami w języku polskim (linki podesłał nam Krzysztof - dzięki!!) znajdziecie tu:  http://www.otwarteklatki.pl/petycja-do-ambasady-wloch
http://youtu.be/gVaoax05Cz0

W naszej pracy staramy się zawsze szukać tego, co łączy Polskę i Włochy - nie pozwólmy, by łączyło nas także cierpienie zwierząt!
Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się do akcji - podpisując petycję lub informując o niej znajomych.


Post użytkownika Essere Animali.

2 komentarze:

 1. Film z polskimi napisami: http://youtu.be/gVaoax05Cz0
  Polska petycja do ambasady Włoch: http://www.otwarteklatki.pl/petycja-do-ambasady-wloch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysztof, bardzo dziękuję za linki! Polska petycja gdzieś mi umknęła, ale cieszę się, że sprawa ruszyła w obu krajach! Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

   Usuń