POLSKI PRZEWODNIK W MATERZE

Jestem licencjonowanym przewodnikiem regionu Basilicata, mieszkam i pracuję w Materze. Zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy chcą poznać to wyjątkowe miasto z pomocą lokalnego, polskojęzycznego przewodnika.
Podczas zwiedzania odkryję przed Wami tajemnice kamiennych dzielnic Sassi (Sasso Caveoso i Sasso Barisano), skalnych kościołów Matery, a także pereł architektury barokowej i romańsko-apulijskiej. Opowiem Wam o życiu w Sassi i pokażę miejsca, które podczas pobytu w Materze trzeba koniecznie zobaczyć.
Proponuję trasy tematyczne i projektowane na życzenie. Miłośników kina zadziwi liczba filmów kręconych w Materze, wielbiciele poznawania nowych smaków spróbują kulinarnych specjałów i win regionu Bazylikata, a pielgrzymi będą mogli przejść śladami Jana Pawła II w Materze i podziwiać freski szkoły bizantyjskiej i benedyktyńskiej w kościołach skalnych Sassi.

Matera została wybrana Europejską Stolicą Kultury 2019, a od 1993 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (wraz z Parkiem Kościołów Skalnych - Parco Murgia).

Przykładowe trasy zwiedzania Matery:
→ Sasso Caveoso
→ Sasso Barisano
→ barokowa część starówki Matery
→ perły stylu romańsko-apulijskiego w Materze
→ Park Kościołów Skalnych i Płaskowyżu Murgia
→ Krypta Grzechu Pierworodnego
→ Śladami Jana Pawła II w Materze
→ Na planie filmowym w Materze
→ Sassi by night, czyli zwiedzanie pod gwiazdami
→ System gromadzenia wody deszczowej w Materze
→ Smaki regionu Basilicata

Zapraszam turystów indywidualnych, grupy pielgrzymkowe i biura podróży do kontaktu i wspólnego odkrywania Matery i okolic.

Marta Erdini

→ napisz do mnie (marta[at]guidematera.com)
→ O mnie - polski przewodnik w Materze zapraszaKontakt telefoniczny: 0039-3314307327 (również whatsapp) lub 0048-422032720Polecam także: → Polskojęzyczni przewodnicy we Włoszech


2 komentarze:

  1. Witam, proszę o informację, czy jest możliwe zwiedzanie z Panem Matery w dniu 23 lub 24 stycznia. Będę tam z 10 letnią córką, jeśli jest już zaplanowana na ten dzień jakaś grupa chętnie do nich dołączymy. Proszę o kontakt: aga@aromabar.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzień dobry, wysłałam szczegóły drogą mailową :) Z pozdrowieniami, Marta

      Usuń